POPIS PROJEKTU   
   TLAČOVÉ SPRÁVY   
    OTÁZKY A ODPOVEDE    
    PRIHLÁŠKA     
   TS 1   
   TS 2   
   TS 3   
   TS 4   
   TS 5   
   TS 6   
   TS 7   
   TS 8   
FIA WOMEN IN MOTORSPORT
"THE GIRLS ON TRACK" FINALISTKY PRE LE MANS 2019


Národné výbery FIA európskeho programu "The Girls on Track - Karting Challenge" sa úspešne ukončili v deviatich krajinách a 27 finalistiek je pripravených zúčastniť sa európskeho finále na slávnom okruhu Le Mans vo Francúzsku v dňoch 8. - 10. marca 2019.V európskom finále sa postavia proti sebe tri najrýchlejšie dievčatá z jednotlivých krajín, aby bojovali o miesto v "európskom tíme". Šestica najlepších jazdkýň "európskeho tímu" sa zúčastní výcvikových táborov FIA, kde absolvuje športový a vzdelávací program.

"Záujem dievčat bol veľmi vysoký, mnohé z nich aj teraz povzbudzujú kamarátky, aby si vyskúšali karting. Je to naozaj skvelé " povedala Michèle Mouton, predsedníčka FIA komisie Women in Motorsport. "Nemyslela som si, že jednotlivé krajiny budú musieť uskutočniť národné finále, lebo štandard účastníčok bol tak vysoký. Mnohé z týchto dievčat sú v športe nováčikmi ale v súčasnosti trénujú s podporou svojich ASN, aby v budúcom roku v Le Mans boli čo najlepšie. Z hľadiska nášho cieľa je to veľmi povzbudivé. Je dôležité, aby sme podporovali čím viac žien v športe a Girls on Track - Karting Challenge odhalil nové talenty. Všetci, ktorí sme zapojení do projektu, sme nesmierne nadšení vyhliadkou na skutočné súťažné finále v budúcom roku."

O šancu dostať sa do európskeho tímu zabojujú aj tri nominované zástupkyne Slovenska – Barbora Bauerová, Stella Khúrová a Bianka Sivošová, náhradníčkami sú Natália Zavaterníková a Bernadett Kováčová.

Barbora Bauerová


Stella Khúrová


Bianka Sivošová

Kompletný zoznam finalistiek:
Belgicko - Alyah Van Laer, Ine Vanderplasschen, Lyssia Baudet
Fínsko - Milja Kukkonen, Nora Farigu, Vilma Luukkonen
Nemecko - Gina Trunk, Lina Uck, Tammy Schönborn
Holandsko - Lisette Grinwis, Mijntje Koerts, Nina Pothof
Poľsko - Joanna Piwowarek, Michalina Sabaj, Natalia Lelek
Portugalsko - Carolina Trindade, Inês Moreira, Matilde Fidalgo
Slovensko - Barbora Bauerova, Bianka Sivosova, Stella Khurova
Švédsko - Emma Löfquist, Anna Glaerum, Maja Hallén Fellenius
Veľká Británia - Louisa Bell, Jemima Hepworth, Ellie-Anna McFall

V rámci spolupráce CIK-FIA s komisiou FIA Women in Motorsport, jedna z finalistiek sa bude môcť zúčastniť Karting Academy Trophy 2019, čo jej pomôže naštartovať kariéru v motoristickom športe.

Viac na stránke: https://www.fia.com/thegirlsontrack
#thegirlsontrack

Gabriela Szczeczinová
SAMŠPARTNERI